Niedawno odbył się pokazy premierowy nowego modelu luksusowego Lamborghini. W Genewie zaprezentowano model LP700-4 Aventador. Mimo krótkiego upływu czasu firma Oakley Design przygotowuje już tuningowaną wersję tego pojazdu. Co ciekawe przewidziano wyprodukowanie zaledwie pięciu zmodernizowanych sztuk Lamborghini Aventador. Trzy z nich znalazły już nabywców. A zakupienie takiego samochodu to niezwykły prestiż.

Lamborghini Aventador

Już na pierwszy rzut oka widoczna jest różnica między wersją stunigowaną a podstawową. Nowa aranżacją zderzaka, który ma większe otwory i boczne wloty. Do tego niezwykłe lekkie felgi z kutego aluminium. W nowej wersji zamontowane są też szersze opony. Marka Lamborghini od razu kojarzy się z sportowym autem o imponujących osiągach. Kierowca, prowadzący tunigowy samochód musi być odpowiednio przygotowany. Pod maską znajduje się bowiem 6,5-litrowy silnik, co daje niebagatelną moc 700 KM. Cel, jaki stawiają sobie projektanci z Oakley Design, to o sześćdziesiąt koni więcej. Takie Lamborghini z pewnością zachwyci pasjonatów ekstremalnych, a jednocześnie luksusowych samochodów.

Czytaj dalej “Tuningowany Lamborghini Aventador od Oakley Design.” »

Nie zawsze stuningowane samochody oznaczają groteskowe pojazdy ze wszystkimi elementami, podkreślającymi jego moc. Do tego zbyt duże nagłośnienie i przesadne alufelgi. Zdarza się, że prototyp przygotowywany jest z dużą starannością, aby specyficzna wersja trafiła w określone gusta entuzjastów nietuzinkowych samochodów.

Takim przykładem może być tuningowane Infiniti FX30dS, którego projekt realizowany jest przez przedsiębiorstwo AHG Sports. Marka Infiniti znana jest przede wszystkim w Niemczech, z racji tego, że główna siedziba znajduje się w Hamburgu. Teraz model FX ma zostać mocno podrasowany. Wizja dotyczy stworzenia silnego i nietypowego pojazdu.

Czytaj dalej “Tuningowane Infiniti FX30dS z AHG Sports” »

W wielkiej tajemnicy trwają prace nad stuningowaną wersją znanej wszystkim czeskiej Skody. Zadania stworzenia nowoczesnej i bardzo sportowej wersji podjęła się firma REVO Technik. Przemiana dotyczy modelu Octavii RS. Prototyp Skody ma uświetnić sierpniową uroczystość Bonneville Speed Week. Dodatkową okazją jest jubileusz Ocatavii. To auto w Wielkiej Brytanii sprzedawane jest bowiem od dziesięciu lat.

Tuningowana wersja samochodu znacząco zmieni jego osiągi. Maksymalna prędkość wzrośnie do 320 km/h. Modernizacja dotyczyć będzie również aerodynamiki oraz silnika. Ponadto obniżone zostanie zawieszenie, a pod maską ma znaleźć się około 600 KM. Wszystkie te zmiany mają wpłynąć na dynamiczność samochodu, które po tuningu zyska ekskluzywny i sportowy charakter.

Czytaj dalej “Tuningowana Skoda z REVO Technik” »