Poszukujesz auta nie do zdarcia, dzięki któremu dostaniesz się do dowolnego punktu, bez względu na trudności w terenie? A poza tym lubisz ekstremalną jazdę i samochody przypominające wyglądem czołg? W taki razie koniecznie musisz zainwestować w terenowego Paramount Maruder.

Niewyobrażalnie potężne auto, przy którym inne wydają się być mikroskopijnie. Produkcję Paramount Marauder rozpoczęto w RPA. Standardowy model liczy 6 metrów długości, natomiast w podrasowanej wersji samochód jest dłuższy o prawie 70 centymetrów. Imponująca jest także wysokość - 2,6 m oraz szerokość - niemalże 2,5 m. Waga tego giganta waha się od 9 do 12 ton. Paramount Maruder podróżować może nawet 12 osób.

Czytaj dalej “Paramaunt Marauder” »

Kolejny producent decyduje się na wprowadzenie modelu luksusowej limuzyny – tym raz dotyczy to Citroena. Marka nie chce odbiegać standardem od innych, dlatego chęć posiadania w swym pakiecie prestiżowego auta wcale nie dziwi. Wcześniej zaprezentowano już pojazdy o podobnej klasie, jak np. model DS3, prototyp DS High Rider Koncept. Teraz na rynek wchodzi koncepcyjna limuzyna Citroen Metropolis. Samochodów został zaprojektowany przez designerów Citroena, z różnych oddziałów na całym świecie. Prace trwały w szanghajskiej siedzibie od 2008 roku. Nowy model od początku określany jako francuski rywal limuzyny Audi A8.

Citroen Metropolis

Ekskluzywna wersja po raz pierwszy została pokazana szerszej publiczności podczas targów Shanghai World Fair. To nowoczesna limuzyna, stworzona z myślą o kierowcach, poszukujących wysokich standardów, prestiżu i innowacyjności. Citroen Metropolis jest większym autem od popularnego Audi A8 L. Jego wymiary to 5,3 metra długości, 2 metry szerokości i 1,4 metra wysokości. Takie gabaryty z pewnością zapewnią wysoki komfort podróży i dużo przestrzeni wewnątrz samochodu.

Czytaj dalej “Citroen Metropolis” »