Citroen Metropolis

Kolejny producent decyduje się na wprowadzenie modelu luksusowej limuzyny – tym raz dotyczy to Citroena. Marka nie chce odbiegać standardem od innych, dlatego chęć posiadania w swym pakiecie prestiżowego auta wcale nie dziwi. Wcześniej zaprezentowano już pojazdy o podobnej klasie, jak np. model DS3, prototyp DS High Rider Koncept. Teraz na rynek wchodzi koncepcyjna limuzyna Citroen Metropolis. Samochodów został zaprojektowany przez designerów Citroena, z różnych oddziałów na całym świecie. Prace trwały w szanghajskiej siedzibie od 2008 roku. Nowy model od początku określany jako francuski rywal limuzyny Audi A8.

Citroen Metropolis

Ekskluzywna wersja po raz pierwszy została pokazana szerszej publiczności podczas targów Shanghai World Fair. To nowoczesna limuzyna, stworzona z myślą o kierowcach, poszukujących wysokich standardów, prestiżu i innowacyjności. Citroen Metropolis jest większym autem od popularnego Audi A8 L. Jego wymiary to 5,3 metra długości, 2 metry szerokości i 1,4 metra wysokości. Takie gabaryty z pewnością zapewnią wysoki komfort podróży i dużo przestrzeni wewnątrz samochodu.

Francuskie auto, w aranżacji którego widoczna jest nuta agresywności oraz elegancji, sprawdza się przede wszystkim w mieście. Wzorowane jest na znanym już GTbyCitroën. Samochód wyposażono spalinowo-elektryczny napęd hybrydowy. Działać może w oparciu o motor elektryczny, wówczas maksymalna moc wynosi 96 KM. Natomiast w przepadku działania również silnika spalinowego, moc Citroena wzrasta do 466 KM. Podsumowując Citroen Metropolis można uznać, że ciekawą koncepcję limuzyny dla wymagających klientów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *